Rubriky
cestování letecké služby letectví letiště

Společnost DSA nabízí komplexní služby v letectví

dsaSpolečnost DSA a.s. působí na leteckém trhu již od roku 1992. Jejím nosným programem se od roku 1993 stala letecká činnost ve zdravotním systému ČR od repatriačních letů až po provozování letecké záchranné služby.

Společnost disponuje největší leteckou školou v české republice provádějící výcvik profesionálních pilotů až po kvalifikaci dopravního pilota. Svou vlastní leteckou techniku dále využívá pro leteckou dopravu, provoz aerotaxi a při leteckých pracích. Pro veškerou svou leteckou techniku zajišťuje servis vlastním střediskem údržby. Zároveň zajišťuje servisní práce i pro ostatní letecké provozovatele a majitele letecké techniky v ČR a EU.

Prioritou pro DSA a.s. je zajištění bezpečného provozu letadel a jejich letové způsobilosti, plnění požadavků a přání zákazníků, zvyšování efektivity procesů a šetrný vztah k životnímu prostředí.

Historie společnosti

1991 – založení společnosti
1992 – zahájení letecké činnosti, aerotaxi, letecké filmování a repatriační lety
1993 – začátek provozování letecké záchranné služby LZS na stanicích Liberec, Ústí nad Labem a Ostrava
1995 – transformace na akciovou společnost
1996 – přechod na moderní typ 2 motorového vrtulníku AS 355F2
2000 – zakládací člen Sdružení nestátních provozovatelů letecké záchranné služby HEMS (Helicopter Emergency Medical Service)
2002 – vstup do mezinárodní organizace EHAC (European HEMS & AirRescue Committee)
– zahájení provozu prvního vrtulníku EC 135 v ČR
2004 – jmenování společnosti oficiálním zástupcem společnosti Cessna A Textron Company pro Českou a Slovenskou republiku
2005 – zajištění letecké části OK-Ambulance.cz
2006 – společnost získala Provozní licenci číslo 15E k provozování obchodní letecké dopravy na základě rozhodnutí Ministerstva dopravy ČR
– 15let leteckého provozu společnosti s 25.000 odlétanými hodinami na vrtulnících a 35.000 odlétanými hodinami na letounech
2007 – rozšíření letadlového parku aerotaxi o letoun CitationJet CJ525
2009 – provoz 4 stanic LZS – Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové a Ostrava
– pořízení leteckého trenažéru FNPT II Mechtronix do letecké školy
2010 – rozšíření střediska údržby o pracoviště Praha-Kbely
2011 – rozšíření Oprávnění k provádění údržby na letounech CJ 525
2012 – rozšíření Oprávnění k provádění údržby na letounech CJ525
2013 – rozšíření letadlového parku o vrtulník AS 350 B3e
– rozšíření Oprávnění k typovému výcviku techniků dle PART 147 o Suchoj SU-31
– získání Osvědčení schválené organizace pro výcvik CZ/ATO-006 (letouny a vrtulníky)

Letecká záchranná služba

Provoz letecké záchranné služby (LZS) se stal nedílnou součástí státem garantované zdravotnické záchranné služby a funguje jako důležitý článek integrovaného záchranného systému ČR. Od roku 1993 je nosným programem společnosti DSA.
Organizačně je LZS začleněna do deseti středisek záchranné služby ČR: Praha, Plzeň, České Budějovice, Jihlava, Brno, Olomouc, Ostrava, Hradec Králové, Liberec a Ústí nad Labem. Akční rádius jednotlivých středisek je cca 70 km a celoplošně pokrývá území celého státu. Jednotlivá střediska jsou navázána na síť nemocničních specializovaných center urgentní medicíny.

LZS je využívána k rychlému zásahu lékařů a zdravotníků, šetrnému převozu pacientů v případech závažných stavů ohrožujících život, při dopravních nehodách, haváriích, mimořádných situacích a krizových stavech. Společnost DSA disponuje špičkovou leteckou technikou určenou pro provoz LZS a speciálně vyškoleným leteckým personálem. Piloti společnosti ročně nalétají pro záchranu lidských životů v průměru 1700 letových hodin, což znamená zhruba 4300 zásahů.
V současné době zajišťuje společnost DSA svými vrtulníky provoz na čtyřech základnách LZS v ČR a to v Ústí nad Labem, Liberci, Ostravě a Hradci Králové.

Letecké práce

Naše společnost je od svého založení držitelem Oprávnění k provozování leteckých prací.
Na základě oprávnění zajišťujeme širokou škálu leteckých prací.

Zejména to jsou:

– filmovací práce – letecké snímkování
– kontrola produktovodů a energovodů
– stavebně montážní práce (instalace klimatizačních jednotek, betonování atd.)
– vrtulníkový jeřáb do hmotnosti 3 000 kg
– hlídkovací, pozorovací a měřící lety
– výsadkové lety
– letecké hašení
– vleky kluzáků a reklamních letáků
– rozhazování letáků
– letecké práce v hospodářství a ochraně životního prostředí a jiné

Aerotaxi

Nabízíme Vám bezpečný, operativní, přizpůsobivý, efektivní a pohodlný způsob aerotaxi, který šetří Váš čas a pomáhá dotvářet Vaši image.

Letecká škola

Letecká škola provádí výcvik profesionálních pilotů na letounech a vrtulnících až po kvalifikaci dopravního pilota. Je držitelem Oprávnění o schválení č. CZ/ATO-006 vydaného Úřadem pro civilní letectví ČR a je certifikována dle mezinárodní normy a držitelem Certifikátu kvality TÜV DIN EN ISO 9001:20008.
Letecká škola sídlí přímo na letišti v Hradci Králové, kde využívá nové moderně zařízené prostory – učebnu, briefing a ubytovnu. Briefing letecké školy je vybaven řadou publikací, výcvikových programů (CBT), přístupy k meteorologickým a leteckým informačním serverům.

Zdroj: www.dsa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..