Rubriky
aerolinky cestování letecké služby letectví letenky

ČSA – letecká společnost s více než devadesátiletou tradicí

csaZákladní oblastí podnikání společnosti České aerolnie je přeprava cestujících na pravidelných linkách. České aerolinie jsou vlajkovým leteckým dopravcem České republiky, působící v oboru od října 1923. Patří tak k pěti nejstarším leteckým společnostem na světě.

České aerolinie jsou členy Mezinárodního sdružení leteckých dopravců (IATA), Asociace evropských leteckých společností (AEA) a aliance SkyTeam. Společnost je od září 2012 součástí skupiny Český aeroholding. České aerolinie jsou držiteli certifikátu systému environmentálního managementu podle standardu ISO 14001, a jako jediná letecká společnost se sídlem v České republice také certifikátu podle požadavků IOSA (IATA Operational Safety Audit) představujících nejpokročilejší bezpečnostní standardy v letecké přepravě.

Pravidelná letecká přeprava

České aerolinie zajišťují spojení z hlavního města Prahy do většiny metropolí v Evropě, a také do významných destinací na Blízkém a Středním východě, v zakavkazských republikách i Střední Asii. Díky operování pouze na hlavní letiště cílových zemí se cestující Českých aerolinií dopraví do cíle své cesty pohodlně, bezpečně a rychle. Společnost patří do sítě osmnácti aerolinek mezinárodní aliance SkyTeam. Díky členství v alianci, ale také díky spolupráci s dalšími partnerskými leteckými společnostmi na základě vzájemného sdílení kódů mohou České aerolnie nabídnout svým zákazníkům široký výběr destinací, frekvencí a návazných spojení do celého světa.

Přeprava zásilek a pošty

Kromě pravidelné osobní dopravy České aerolinie zajišťují také přepravu leteckých zásilek a pošty, a to prostřednictvím své organizační jednotky Cargo. Využívají k tomu především nákladní kapacity na palubách letadel Českých aerolinií, ale také sesterské společnosti, charterového dopravce HOLIDAYS Czech Airlines nebo speciální nákladní lety v režimu jednorázových i pravidelných linek. České aerolinie Cargo jsou členem aliance SkyTeam Cargo. Díky tomu obchodně zastupují i alianční partnery Korean Air Cargo a Delta Cargo jako generální prodejní agent pro Českou republiku.

Pozemní služby

Odbavení letadel, cestujících a jejich zavazadel, ticketingové a další specializované služby na pražském letišti pro České aerolinie smluvně zajišťuje sesterská společnost Czech Airlines Handling ze skupiny Český aeroholding.
Údržba letadel

Mimořádně velkou pozornost věnují České aerolinie technické údržbě letadel. Pravidelný certifikovaný servis a údržbu letounů Českých aerolinií na klíč zajišťuje sesterská společnost Czech Airlines Technics, člen skupiny Český aeroholding.

Výcvik posádek

Z dlouholetých zkušeností profitují České aerolinie i v oblasti výcviku posádek. Ve výcvikovém centru Czech Airlines Training Center, jehož provozovatelem je státní podnik Řízení letového provozu České republiky zajišťuje jak specializovaný výcvik budoucích členů posádek, tak i zdokonalování a vzdělávaní posádek současných. Služby výcvikového centra využívají kromě Českých aerolinií a HOLIDAYS Czech Airlines také zahraniční letečtí dopravci. Pořádají se zde také u veřejnosti oblíbené kurzy „Létání bez strachu“ nebo „Letuškou/Stewardem na zkoušku“ či zážitkové „Létání pro radost“.

Zdroj: www.csa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..