Rubriky
letiště

Letiště Praha přichází s výraznými slevami parkovného

logo Letiště PrahaOd 1. srpna 2009 Letiště Praha výrazně upravuje ceny za využití parkovišť. „Snížení cen parkovného představuje vstřícný krok směrem k široké cestující veřejnosti, jíž chceme poskytovat kvalitní a komplexní služby za dostupné ceny,“ říká vrchní ředitelka Letiště Praha pro Neletecký provoz, služby a transformaci Marcela Hrdá.

Slevy se projevují především u dlouhodobého parkování. Týden v krytém Parkingu D, vzdáleném od terminálů necelých 10 minut chůze, nyní stojí pouze 900 Kč, dva týdny 1.600 Kč namísto původních 1.800 Kč, a při parkování po dobu tří týdnů zaplatí majitelé automobilů 1.800 Kč, což téměř je o 30 % méně než doposud. Bezpečnost vozů je zde zajištěna monitorováním prostorů kamerovým systémem a  pracovníky ostrahy letiště.

„Obdobné je to i v případě krytého Parkingu C. Ten je v bezprostřední blízkosti obou terminálů a nabízí monitorované a hlídané parkoviště. V monitorovaném parkovišti stojí čtrnáctidenní i třítýdenní parkování 2.200 korun. Parking C je samozřejmě možné i nadále využívat i pro krátkodobé parkování, kdy jedna hodina parkování vyjde zákazníka na 50 korun,“ upřesňuje výkonný ředitel Letiště Praha pro Neletecký provoz Tomáš Prošek a dodává: „Díky naší nabídce může cestující zaparkovat svůj vůz přímo na letišti a během chvilky být i se svými zavazadly v jedné z odletových hal.“

U hlídaného parkoviště jsou slevy ještě výraznější. V případě dvoutýdenního parkování cestující ušetří oproti minulosti 1.050 korun, v případě třítýdenního 1.540 a při měsíčním dokonce 2.040 korun. Velké slevy jsou přichystány také pro motorkáře. Ti zaplatí za hlídané stání jen 200 korun za týden.

Parkovné je možné platit v samoobslužných pokladnách umístěných přímo u parkoviště, dále pak standardně v samoobslužných pokladnách v obou terminálech nebo u výjezdu z parkoviště. Platit lze hotově nebo platební kartou.

Mapa s jednotlivými parkovacími prostory na Letišti Praha:

Letiště Praha - parkoviště

Popisky parkovišť:
P1, P2, P4 – krátkodobá parkoviště, určena pro nastoupení a vystoupení cestujících, do 15 minut zdarma

Slevy:
Parking C – krytá budova, dlouhodobé monitorované a hlídané parkoviště, parkovací místa pro motorkáře
Parking D – krytá budova, dlouhodobé monitorované parkoviště s velmi příznivými cenami!

Ceníky jednotlivých parkovišť najdete na webu Letiště Praha.

O Letišti Praha:
V roce 2008 odbavilo 12,63 milionu cestujících. Cestující mají v nadcházející letní letové sezoně k dispozici nabídku 50 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou se 125 destinacemi po celém světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..