Rubriky
letecké služby letiště

Pilotem na zkoušku

pilotem-na-zkouskuJako novinku pořádá skupina profesionálních pilotů zážitkovou akci, na které může řídit letadlo i člověk bez zkušeností a vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je být pilotem reálného letadla se vším všudy a splnit si tak alespoň na chvíli svůj sen o létání..

Let letadlem celkem 1 hodina
Řízení letadla 20 minut
Přistání po trase na 3 letištích!

Pokud od mala milujete letadla, volnost pohybu, vzrušení a umíte jednat v krizových situacích a navíc by vás lákalo sedět v reálném kokpitu letadla a zjistit, o čem to přesně je, je to akce pro vás.

Pojďte si vše jen vyzkoušet. Strávíme hezký den mezi letadly a mezi stejně postiženými lidmi.

Poletíme a vy budete plnit funkci pilota

Vyzkoušíte si, zda máte talent a cit pro řízení letadla a zda dokážete s klidem řešit nouzové situace.

Po startu budete mít na starosti řízení letadla. Nejde opravdu o žádný simulátor. Poletíte reálným letadlem. Možná během letu dojde ke ztrátě výkonu motoru a vy budete muset pomoci kapitánovi s diverzí na záložní letiště.

Jak probíhá akce, při které si vyzkoušíte být pilotem letadla?

Při letu budete plnit funkci pilota a budete řešit krizové situace
Společně s pilotem naplánujete let, zakreslíte trasu v mapě, zkontrolujete aktivaci vzdušných prostorů, naprogramujete palubní přístroje, zjistíte aktuální meteorologické podmínky, provedete předletovou prohlídku letadla, poslechnete si, jak vyžádat povolení ke startu. Odposlechnete správnou frazeologii při komunikaci s řídící věží. Jako druhý pilot zkontrolujete předletové úkony po kapitánovi letadla.

Je to ten správný adrenalinový zážitek?

Vyzkoušíte si, zda máte talent na řízení letadla a zda dokážete s klidem řešit nouzové situace

Po obdržení povolení narolujeme na dráhu. Poslední kontrola přístrojů. Motor na plný výkon, akcelerace rychlosti a odlepení od země… letíme.

Po startu budete mít na starosti řízení letadla. K dispozici budete mít pouze mapu a kompas

Vyzkoušíme si následující scénáře

Ztráta výkonu motorů. Mám poslední 3 minuty letu. Musím prostě co nejdříve přistát

Možná během letu dojde ke ztrátě výkonu motoru a vy budete muset pomoci kapitánovi s diverzí na záložní letiště. Pokud toto nebude v dosahu, pak s výběrem vhodné plochy pro nouzové přistání. Při tom zachovat naprostý klid a kontrolu nad situací. Budete hlásit všechny důležité hodnoty, které uvidíte na přístrojích.

Nevím kde jsem a musím se dostat na letiště

Během letu může dojít ke ztrátě orientace. Najednou netušíte, kde jste a kam letíte. Máte k dispozici jen mapu, kompas a navigační přístroje na palubě. Dispečer na vaší frekvenci se vám snaží pomoct, ale vy jste 3.000 ft nad zemí a letíte 80 mil za hodinu, kdežto on sedí na pohodlné židli. Je to na vás. A paliva máte omezené množství.

Přistaneme minimálně na 2 dalších letištích a po cestě si nenecháme ujít zajímavá místa. Tedy jestli na jejich sledování budete mít čas.

Letadla

Budeme mít k dispozici 4 místné letadlo (Cessna 172/182). Před letem budete seznámeni s letadlem, uděláme společně celou předletovou přípravu. Také detailně probereme scénář letu a obdržíte pokyny pro nenadálé případy :-)).

Let včetně mezipřistání je naplánován na přibližně jeden a půl hodiny a každý účastník bude vždy minimálně po 20 minutách plnit simulovanou funkci 2. pilota na pravém předním sedadle vedle kapitána. Přistaneme na 2 dalších letištích, kde se posádka vystřídá.

Zdroj: www.pilotemnazkousku.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..