Rubriky
letecké služby letectví letiště

Aeroklub Brno-Slatina nabízí i noční lety

brno-slatinaZajímalo by vás podívat se na známá a zajímavá místa, či na místa, ke kterým máte nějaký osobní vztah, z ptačí perspektivy? Chcete si pořídit fotografie nebo videozáznam z takových míst? Chcete vidět známá místa v nočním osvětlení? Láká vás vyzkoušet si, jaký pocit nabízí let v malém letadle, a to ať již z pouhé zvědavosti nebo třeba za účelem rozhodnutí se o svém vlastním budoucím pilotním výcviku?

POZNÁVACÍ LETY A FOTOLETY

Pokud ano, můžete využít námi nabízený program „Letů pro veřejnost“. Poznávací lety a fotolety jsou lety za účelem poznání a případného zachycení na záznamová média libovolných míst a objektů dle přání zájemce. Tomuto jsme schopni let zcela přizpůsobit, a to jak do letové doby, tak požadované trati. Lze realizovat prakticky libovolný počet tzv. otočných bodů, díky navigačnímu systému GPS není dnes problém vyhledat v terénu i velmi malé zájmové cíle ( např. konkrétní stavby – sídla firem, domy, chaty, chalupy, různé kulturní památky a přírodní jevy… ). Vše záleží na konkrétní domluvě.

V případě, že zájemce nemá přesně stanovené požadavky, jsme schopni, s ohledem na požadovanou letovou dobu, sami navrhnout trasu letu. V blízkém i vzdálenějším okolí našeho města je řada zajímavých objektů přírodního nebo architektonického rázu. Příkladem – hrady a zámky Veveří, Lednice, Valtice, Buchlov, Kroměříž, Boskovice, Letovice, Lysice, Rájec-Jestřebí, Kunštát Pernštejn, Náměšť n. Oslavou, Jaroměřice n. Rokytnou, Vranov nad Dyjí, Moravský Kroumlov a řada dalších. Přírodní scenerie – příkladem Brněnská přehrada, Pálava s Novomlýnskými nádržemi, Dalešická přehrada, Vranovská přehrada s národním parkem Podyjí, Lesní komplex Chřiby s Koryčanskou nádrží, Moravský kras s propastí Macocha, Žďárské vrchy a opět mnoho dalších variant. Realizovat lze i delší lety, např. atraktivní výlet nad pohoří Hrubého Jeseníku či Moravskoslezských Beskyd.

Dle přání zájemce lze let oživit mezipřistáním na jednom či více jiných letištích, kde je možnost se podívat, občerstvit, příp. realizovat let s dalšími zájemci.

NOČNÍ LÉTÁNÍ

Vzhledem ke skutečnosti, že naše lety jsou prováděny z mezinárodního letiště, které umožňuje provoz 24 hodin denně, nabízíme také nevšední zážitek nočního létání. Opět, dle přání zájemce, nad město Brno, či po zvolené trase větších, pěkně nasvícených sílel. Zcela nevšední zážitek přináší vzdušná podívaná na ohňostroje, které jsou nad Brnem každoročně pořádány v rámci již tradičního ohňostrojného festivalu Ignis Brunensis (většinou na přelomu května a června). Kombinace mohutného ohňostroje na pozadí nasvíceného velkoměsta je opravdu jedinečnou podívanou.

Uvedenou letovou činnost jsme schopni realizovat i pro větší okruh osob, např. v rámci prezentací soukromých firem, které je možno v našem aeroklubu domluvit. Disponujeme k tomuto účelu dostatečným, reprezentativním prostorem.

Pro námi nabízený letový program „Letů pro veřejnost“ využíváme v současnosti tři letadla: dvoumístný sportovní letoun Zlín-142, čtyřmístný sportovní a turistický letoun Zlín-43 a dvoumístný ultralehký letoun KP2U SOVA (ceny naleznete v našem ceníku, naše letouny jsou k vidění v našem letadlovém parku). Všechny tři uvedené typy mají srovnatelné letové vlastnosti a prakticky shodnou cestovní rychlost 180 km/hod. Pro tuto rychlost si každý může velmi snadno vypočítat potřebnou letovou dobu. Stačí celkovou délku plánované trasy letu v kilometrech, odečtenou z mapy příslušného měřítka, podělit třemi a výsledkem je přímo doba letu v minutách. Vytrvalost letu, tedy doba, po kterou je možno s plně natankovanými palivovými nádržemi vydržet ve vzduchu, činí 5 hodin u letounů řady Zlín a 3 hodiny u UL letounu SOVA. Jak vidíte, za tuto dobu lze obhlédnou pěkný kousek naší vlasti. Výška letu je závislá opět na domluvě v zásadě létáme od minimální povolené výšky 150 m nad terénem, třeba až do výšky přibližně 3000 m, chcete-li zažít zajímavý pohled z velké výšky při výborných dohlednostech nebo nad částečnou oblačností.

Více zde: www.akbrno.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..