Rubriky
letecké služby letectví letiště

Aeroklub Plasy – objevte krásnou krajinu severozápadních Čech

plasyAeroklub Plasy se nachází v krásné krajině severozápadních Čech, asi 20 km od Plzně ve směru na Most. Aeroklub založili fandové letectví v roce 1946. Od té doby se postupně rozvíjel do dnešní podoby, kdy nadšení členů pokračuje.

Dnes máme v aeroklubu moderní provozní budovu, hangáry až pro 30 letadel, letecký servis a sklady pohonných hmot. Provozujeme lety na kluzácích, motorových letadlech a parašutismus. K výcviku těchto odborností slouží Letecká škola aeroklubu Plasy. Létání na ultralehkých letounech, včetně výcviku provádí na našem letišti soukromá škola UL letounů.

Na letišti je možné domluvit i ubytování, aeroklubové soustředění případně teambuildingovou akci vaší firmy. Jak se svézt a využít našich služeb? Je to jednoduché, zavolejte, nebo nás navštivte osobně. Zažijete příjemnou atmosféru aeroklubu a zážitek z letu může přerůst v nadšení pro létání.

Typ pro Vás. Podívejte se na ortofotomapu, kde náš aeroklub můžete spatřit ze vzduchu, a nebo se třeba podívat na místa která Vás zajímají.

Historie Aeroklubu

V roce 1946 se sešla v Plasích hrstka leteckých nadšenců a fandů bez jakékoli techniky a zázemí. Spojilo je obrovské nadšení bez rozdílu, a to nepřekonatelná chuť létat. Společně mají hlavu plnou plánů o vlastním letišti, hangáru a hlavně o tom, jak získat vše, co do něj patří.
Do začátku získávají několik místností v budově plaského konventu, kde se schází, diskutují a opravují zatím kořistní letouny.
V roce 1947 jsou vycvičeni první piloti a koná se letecký den. Je to sice ještě na Sokolce (severně od Plas), ale už o rok později je pro letiště vybrán úsek mezi městem Plasy a obcí Rybnice.
Hangár je dokončen v srpnu 1950 a přilehlá letištní budova vznikla v letech 1950-53. V roce 1975 přibyl nový hangár s podstatně větší kapacitou.
Aktivity, budování a nadšení pro létání trvají do dnešních dnů.
Tak vznikalo naše letiště, letiště Aeroklubu Plasy, v rodném listě má datum 15. srpen 1946.

Zdroj: www.akplasy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..