Rubriky
letectví výrobci

Evektor-Aerotechnik – to je více než 40 let výrobní tradice

evektorSpolečnost Evektor−Aerotechnik a.s. je jedním z největších světových výrobců lehkých sportovních, moderních UL a cvičných letounů, s více než 40-letými zkušenostmi ve výrobě letadel, EASA certifikovanou leteckou výrobou a prodejní sítí ve 40 zemích světa.

Více než 40 let výrobní tradice, tým nejlepších leteckých odborníků a specialistů se zkušenostmi od lehkých sportovních letounů až po dvoumotorové turbovrtulové letouny pro přepravu cestujícíh a aplikace nejvyšších leteckých standardů vytvářejí synergii, která nám umožňuje v Evektor-Aerotechniku vyrábět letouny s nejvyšší užitnou hodnotou pro naše zákazníky.

Flotila více než 1.200 letounů vyrobených v Evektor-Aerotechniku je dnes provozována v leteckých školách, aeroklubech a privátními zákazníky ve více než 40 zemích světa.

Dlouholeté zkušenosti společnosti Evektor ve vývoji civilních letadel se staly základem pro nejnovější projekty firmy v oblasti všeobecného letectví – 4-místný letoun VUT100 Cobra / SuperCobra a dvoumotorový turbovrtulový letoun nové generace EV-55 Outback.

Evektor-Aerotechnik je důležitým dodavatelem částí letounů a také přípravků pro leteckou výrobu do programů evropského leteckého průmyslu. V uplynulých letech se firma podílela na dodávkách do projektu turbovrtulovéh letounu Ibis Ae-270, projektu lehkého bitevníku L-159 Alca Aero Vodochody a dodávce pohyblivé montážní linky pro výrobu přídavných nádrží letounu B747 pro Marshall Aerospace.

Nejvyšší kvalita a užitná hodnota letounů Evektor-Aerotechnik vychází z více než 40ti letých zkušeností naší firmy ve vývoji a výrobě letadel. Tradice výroby letadel v Kunovicích se datuje dokonce zpět do roku 1936.

Evektor-Aerotechnik má sídlo na letišti v Kunovicích; v regionu s dlouholetou a slavnou tradicí leteckého průmyslu od roku 1936. Ve stejném regionu probíhala také výroba světově známých dvoumotorových turbovrtulových letounů L410 Turbolet firmy Let (dnes Aircraft Industries), stejně tak letounů Zlín.

Firma Aerotechnik byla založena v roce 1970 a od počátku byla hlavní činností firmy výroba letounů všeobecného letectví.
Akciová společnost Evektor-Aerotechnik byla zřízena v roce 1999.

Zdroj: www.evektoraircraft.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..