Rubriky
letecké služby letectví letiště

Letecká škola FlyGyro u Stříbra pořádá Slet příznivců vírníků

flygyroFirma FlyGyro vznikla v roce 2013 rozšířením letecké školy FH Delta air o kategorii vírníků a motorový paragliding. Navazuje na tradici a zkušenosti původní letecké školy. V oblasti vírníkového létání úzce spolupracuje s firmou Flyway, která je špičkou tohoto leteckého odvětví v České republice.

FlyGyro nabízí v současné době výuku, výcvik a ukázkové předváděcí lety na vlastních strojích a to v oblasti ultralehkých vírníků, ultralehkých letadel, motorových rogal a motorového paraglidingu.

S čím létáme?

Ultralehká letadla:

EV 97 Eurostar – Eurostar je aerodynamicky řízený, jednomotorový, dvoumístný, celokovový letoun s pevným tříkolovým podvozkem.
Storch – Ultralehké letadlo STORCH je dvoumístný hornoplošník, moderní velmi lehké konstrukce.

Motorová rogala:

MZK MW 155 Cross5

Křídlo MW 155
Standardní spolehlivé provozem osvědčené křídlo robustní konstrukce, snadné ovladatelnosti a stability navržené především s důrazem na bezpečnost. Ideální pro výcvik začínajících pilotů, ale i pro pokročilé piloty, kteří nemají soutěžní ambice.
Podvozek CROSS-5
Mimořádně odolný kvalitní dvoumístný podvozek původně vyvinutý pro potřeby armády ČR je vyroben ze speciálních ocelových trubek s duralovými doplňky a je standardně vybaven zesíleným zadním odpružením Řešení zadního hlavního nosníku umožňuje dokonalý výhled a neomezuje osoby sedící na zadním sedadle. Prostorné, pohodlné, molitanem vyztužené sedačky s bočními kapsami poskytují maximální komfort i při delších letech. Obsah palivové nádrže je 40 litrů.

MZK Aeros PROFI Cross5

Křídlo AEROS Profi
Je výkonné profesionálně vyráběné křídlo moderní konstrukce. Má velký rozsah rychlostí od 48 – 130.km/hod a je velmi dobře ovladatelné i v horších podmínkách. Aeros Profi je výjimečný pro své sportovní letové vlastnosti. Zkušenější piloti jistě ocení jeho výkon.
Podvozek CROSS-5
Mimořádně odolný kvalitní dvoumístný podvozek původně vyvinutý pro potřeby armády ČR je vyroben ze speciálních ocelových trubek s duralovými doplňky a je standardně vybaven zesíleným zadním odpružením Řešení zadního hlavního nosníku umožňuje dokonalý výhled a neomezuje osoby sedící na zadním sedadle. Prostorné, pohodlné, molitanem vyztužené sedačky s bočními kapsami poskytují maximální komfort i při delších letech. Obsah palivové nádrže je 40 litrů.

MZK CZ 15,4 CROSS5 SPORT

Křídlo Quasar CZ – 15,4
Je výkonné křídlo moderní konstrukce, které bylo navrženo podle požadavků francouzské firmy AVIATEC s cílem dosažení maximální bezpečnosti, výkonu a ovladatelnosti. Křídlo CZ – 15,4 vyniká perfektním zpracováním, bezkonkurenčním rozsahem rychlostí a příjemným řízením i v turbulentním ovzduší. Nezanedbatelnou výhodou je stálá nabídka modernizace úprav a vylepšení výrobcem.
Podvozek CROSS-5 SPORT
Mimořádně odolný kvalitní dvoumístný podvozek vznikl přirozeným vývojem z předcházející řady – velmi úspěšného podvozku CROSS-5. Postupně došlo k mnoha vylepšením: zvětšená palivová nádrž, snížení zavěšení křídla pro pohodlnější řízení, zmenšená přední kapotáž podvozku, větrný štít před pilotem, kryt zadních kol se směrovým křidélkem, bržděná všechna tři podvozková kola a další. Prostorné, pohodlné, molitanem vyztužené sedačky s bočními kapsami poskytují maximální komfort i při delších letech.

Vírníky:

CALIDUS – maximální komfort
Dvoumístný vírník Calidus se od svého uvedení na trh v roce 2009 těší velké oblibě. Uzavřená kabina poskytuje cestujícím maximální komfort, a to i v chladnějším počasí. Ochrání vás i při létání v extrémnějších podmínkách. Osvědčené motory Rotax, samonosná konstrukce ze skelných a uhlíkových vláken předurčují Calidus k pohodlným dálkovým letům. Aerodynamický tvar navíc zaručuje skvělé letové výkony.

Typový průkaz
V roce 2012 získal vírník AutoGyro Calidus typový průkaz Letecké amatérské asociace, který potvrzuje soulad tohoto vírníku s technickými i provozními předpisy pro Českou republiku.

Motorový paragliding:
Protože létáme pro radost a upřednostňujeme kvalitu – spolupracujeme dlouhodobě s firmou Nirvana systems ze Zlína. V současné době u nás není možné si paramotor zapůjčit – provádíme výuku pouze na Vašich strojích.
Pokud uvažujete o koupi nové, nebo starší výbavy, rádi Vám s výběrem poradíme.
U starších paramotorů zajistíme technickou kontrolu, pojištění, zálet s novým křídlem. V případě zájmu o stroje firmy Nirvana zajistíme jejich předvedení v akci, nebo zprostředkujeme návštěvu přímo v sídle firmy.

1. Slet, setkání příznivců a majitelů virníků AutoGyro.

Slet, na kterém budete mít možnost si prohlédnout a vyzkoušet virníky proběhne ve dnech 11.a 12.10.2014. na letišti jižně od obce Erpužice.

Program:

Sobota
7.00. – 12.00 přílety účastníků a návštěvníků, odborné konzultace, ukázkové předváděcí lety
12.30 briefing pro piloty vírníků
13.00 výlet s mezipřistáním v golfovém resortu Alfredov
19.00 návrat

Neděle je pak vyhrazena celá zájemcům z řad veřejnosti – konzultace, povídání s piloty a majiteli vírníků, ukázkové předváděcí lety.

Akce určena pro všechny zájemce a příznivce virníkového létání.

Zdroj: www.flygyro.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..