Rubriky
letiště

Nad Jeseníky si zaleťte ze Zábřehu

zabrehSlezský aeroklub Zábřeh je otevřený spolek, tedy právnická osoba registrovaná u ministerstva vnitra od roku 1992. Naším hlavním posláním je provozování a rozvoj leteckých sportů. Jedná se zejména o motorové sportovní – soukromé létání, létání na bezmotorových letadlech – kluzácích a parašutismus. Toto vše provádíme na letišti Zábřeh, kterého jsme provozovatelem.

Letecká škola bezmotorového létání

Naše letecká škola provádí výcvik pro získání kvalifikace pilot kluzáků, tedy licence, která Vám umožní provádět soukromé či sportovní létání na bezmotorových letadlech – kluzácích (větroních). Toto hobby – tento sport je neuvěřitelně krásným, romantickým a vzrušujícím způsobem, jak lze trávit volný čas, relaxovat a to vše stejně jako pták, naprosto volný a všech pozemských problémů zbavený.
Výcvik na kluzácích L-13A/L-23 Blaník, což je dvoumístný celokovový kluzák, jeden z nejlepších kluzáků pro výcvik na světě vůbec. Výcvik není nijak zvlášť náročný finančně ani zdravotně či vědomostně, je pouze náročný na volný čas a hlavně na vytrvalost pilotního adepta.

Letecká škola motorového létání

Naše letecká škola provádí výcvikové kurzy pro získání pilotní licence soukromého pilota letounů. Tato kvalifikace Vám umožní provádět nekomerční lety pro osobní potřebu ve funkci pilota – velitele letadla na motorových jednopilotních letounech kategorie do maximální vzletové hmotnosti 5 700 kg. Provádíme i další zdokonalovací a přeškolovací výcviky.

Výcvik pro získání kvalifikace soukromého pilota letounů provádíme v souladu se všemi současnými předpisy ČR tak s předpisy JAA (Join Aviation Authorities). Výcvik obsahuje výuku teorie v min. rozsahu 80 vyučovacích hodin a min. 45 hodin letového výcviku. Výcvik provádíme na dvoumístných letounech Zlin Z-142 v první části výcviku s pokračováním v navigačních letech přeškolením na čtyřmístný Z-43.

Kurz seskoku padákem

Seskok padákem je jedinečný zážitek, při kterém si člověk může dokázat, že zvládá svůj strach. Euforie po výskoku z letadla se dá jen velmi těžko srovnat s jiným dobrodružstvím. Navíc ti, kteří po prvních seskocích najdou v tomto sportu zalíbení, mohou pokračovat v různých odvětvích tohoto nádherného sportu, ať již soutěžně nebo pro bláznivou radost ze seskoků.

Seskoky zájemců probíhají na cvičných padácích typu křídlo z výšky 1 100 až 1 200 metrů nad zemí s automatickým otevřením padáku. Výcvik a seskok probíhá pod vedením velmi zkušených instruktorů, kteří již vycvičili několik stovek zájemců. V průběhu seskoku je zajištěno rádiové spojení s instruktorem pomocí vysílačky. Celý kurz trvá dva až tři dny. Zpravidla od pátku odpoledne do sobotního poledne trvá výcvik a v sobotu odpoledne se provádí seskoky. Neděli využíváme jako náhradní den pro případ nepříznivého počasí. Jiné dny lze také domluvit individuálně. Všechny padáky jsou vybaveny zabezpečovacími přístroji Cypres a Mpaad, které zajišťují otevření záložního padáku v případě mimořádné události.

Lety pro Vás

Nabízíme možnost letu s letadly aeroklubu za účelem fotografování, seznámení s létáním pro zájemce o výcvik, případně další činnosti dle přání a dohody.
Let může být proveden nad Vámi zvolené lokality, za příznivého počasí po celý rok.
Lety provádíme motorovými letadly Cessna 172 pro 3 osoby, Zlín Z-42 a Zlín Z-326 pro 1 osobu, kluzáky L-13/23 Blaník pro 1 osobu, případně motorovým kluzákem L-13 SE Vivat, rovněž pro jednu osobu.

Zdroj: www.lkza.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..