Rubriky
cestování letecké služby letectví letiště

Do zahraničí z letiště Ostrava Mošnov

mosnovVeřejné mezinárodní letiště Ostrava – Mošnov (všeobecně zažitý název, od roku 2006 je oficiální označení Letiště Leoše Janáčka Ostrava) doplňuje pražské a brněnské letiště jako 3. místo spojení s Evropou. Letiště Ostrava se nachází cca 15 km od Ostravy mezi městy Mošnov a Studénka.

Letiště Ostrava je idálním startovním bodem jak pro cestu do mnoha evropských destinací, tak pro vyhlídkové lety na sever nebo východ republiky. Chcete-li získat pilotní průkaz, není nic lepšího než pro výcvik zvolit mezinárodní letiště s profesionálním vybavením a provozem rozmanitých druhů letadel.

Na letišti Ostrava nechybí ani možnosti pro stravování nebo nakupování, takže se při čekání na Váš „dopravní“ nebo vyhlídkový let rozhodně nebudete nudit.

Historie letiště Ostrava

Stejně jako například benešovské letiště sloužilo i Letiště Ostrava pro vojenské účely německé Luftwafe. Nacisté odsud útočili na Polsko. Letiště bylo založeno v roce 1939 a o 20 let později zde byla dokončena výstavba stálého letištního areálu.

Letiště Ostrava sehrálo významnou roli také v roce 1968, kdy zde přistáli Sověti se svými Su-7B. Z obsazeného letiště operovali také přepravní letouny An-12.

Vojenská historie letiště má svůj konec v roce 1989. Po revoluci letiště Ostrava přestalo sloužit vojenským účelům a jeho správu převzala Česká správa letišť. Rok 2006 znamenal pro letiště změnu názvu ze zažitého označení letiště Ostrava – Mošnov na současné jméno: Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Letiště Ostrava disponuje moderní halou a stále se rozvíjí, proto rozhodně stojí za to jej využít pro vyhlídkové lety, cestování nebo pouze pro návštěvu.

Nabídka vyhlídkových letů z Ostravy od Pilotem na zkoušku

Skupina profesionálních pilotů pro vás připravila aktuální nabídku vyhlídkových letů z Ostravy. Uvidíte to nejlepší z Ostravy a okolí. Létá se i v noci nad osvětleným městem. Novinkou je vyhlídkový let s řízením letadla. Nakupujte za nejnižší ceny vyhlídkových letů v Ostravě
Darujte muži dobrodružství a zážitek

Nedarujte laciné předměty, které udělají radost jen na chvíli a poté skončí v koši nebo v šupleti. Vybírejte chlapácké dárky z tipů na dárky pro muže. Muž potřebuje akci a zážitek, aby dárek ocenil.
Slevy na vyhlídkové lety z Ostravy

Létejte z letiště Ostrava Mošnov nyní ještě levněji. Slevnili jsme let Pilotem letadla na zkoušku, levnější je i Vyhlídkový let s řízením letadla, Velký okruh kolem Ostravy a nebo Noční let nad Ostravou. Užijte si nejnižší ceny vyhlídkových letů na jednom místě.

Další nabídka vyhlídkových letů v Ostravě

Přidejte s k mnoha spokojeným uživatelům a vyražte letecky například na velký okruh Beskydy. Na stránkách Vyhlídkové lety Ostrava naleznete další žádáné lety letadly nebo vrtulníky z našeho letiště.

Zdroj: www.ostravaletiste.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..