Rubriky
letiště

Letiště Drážďany – zimní letový řád a prohlídky letiště

logo Dresden InternationalOd 25. října bude na letišti v Drážďanech platit zimní letový řád. V online letovém řádu drážďanského letiště naleznete již nyní všechna cílová města a turistické destinace a k tomu spoustu praktických možností přestupu na lety do celého světa. Z letového řádu se dostanete také přímo do online cestovní kanceláře. V říjnu také letiště Drážďany nabízí jedinečnou možnost přímo z letištní plochy pozorovat odbavení letadla, odlety a přílety, vše si přitom můžete natáčet a fotografovat!

Prohlídky na letišti Dresden International: Zažijte okouzlení létáním na vlastní kůži

Jak rychle létá letadlo? Jakou funkci plní vytlačovací vůz? Co má na starosti „ramp agent“? Průvodci zákaznického servisu znají odpověď na téměř každou otázku týkající se letiště Dresden International. Od 12. do 16. a od 19. do 23. října 2009 nabízí letiště v trojúhelníku tří zemí velkým i malým návštěvníkům pohled za kulisy. Vždy v 9:30 hod. se koná 90minutová dlouhá prohlídka s návštěvou hasičů a v 11:30 hod. 60minutová krátká prohlídka. Rezervace na tel. +49 (0)351 881-3300 (o víkendu: tel. +49 (0)351 881-3360) je nezbytně nutná.

Pro návštěvníky z regionů v sousedství letiště, kteří chtějí zažít kouzlo letiště na vlastní kůži, jsou tyto prohlídky přesně to pravé. Po krátké návštěvě terminálu a bezpečnostní kontrole můžete z autobusu na letištní ploše pozorovat odbavení letadla. Odlety a přílety lze natáčet a fotografovat. 90minutová dlouhá prohlídka navíc zahrnuje návštěvu hasičů, během které si lze zblízka prohlédnout také hasící vozy „Panther“ a „Mamba“.

Dlouhé prohlídky stojí 8,50 euro pro dospělé a 5,50 euro pro děti, krátké prohlídky pak 6 resp. 4 eura. Všichni účastníci se sejdou u letištních informací na příletové úrovni terminálu. V případě potřeby nabízí zákaznický servis prohlídky také v jiných časech.

Hosté z Polska dojedou na letiště po dálnici A4, návštěvníci z České republiky po dálnici D8/A17. Prostředky veřejné hromadné dopravy se lze na letiště dostat z hlavního nádraží v Drážďanech linkou rychlodráhy č. 2, která do stanice v suterénu terminálu přijíždí každou půlhodinu.

Letiště Drážďany na internetu: www.letiste-drazdany.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..