Rubriky
aerolinky

Lufthansa nabízí pojištění proti dešti na dovolené

logo LufthansaNěmecká letecká společnost Lufthansa dnes oznámila že zavádí nové pojištění slunečního svitu. Cestující, kteří si pojištění koupí, budou moci získat zpět peníze, pokud jim bude na dovolené pršet. Aerolinky si slibují od nabídky pojištění zvýšení příjmů.

Zákaznicí letící z Německa si budou moci za poplatek, který činí u letů po Evropě zhruba 20 eur (necelých 520 Kč), koupit spolu s letenkou pojištění počasí pro cesty od 1. září do 31. října. Nabídka se týká 36 destinací po celém světě a trvá do 18. srpna.

Turisté, kteří si koupí pojištění, získají 20 euro za každý den dovolené, kdy naprší více než pět milimetrů srážek. Při určování nároku se bude vycházet z informací na internetových stránkách http://wetteronline.de. Nejvyšší kompenzace na osobu může být 200 eur, napsala agentura Reuters.

Lufthansa - Airbus A300-600

Pojištění proti špatnému počasí začaly nabízet také dvě francouzské cestovní kanceláře. Turisté mohou v rámci pojištění získat zpět část nákladů na dovolenou, pokud jim proprší nejméně čtyři dny v týdnu. Nárokovaná škoda se určuje podle satelitních fotografií od francouzského meteorologického úřadu.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..