Rubriky
cestování

Průzkum: Češi za poslední rok nejčastěji létali do Řecka

logo MedianObyvatelé České republiky za posledních dvanáct měsíců nejčastěji cestovali letadlem do některého z evropských států. Do tohoto světadílu jich zamířilo celkem 64,2 procenta. Nejnavštěvovanější zemí je pak s 21,2 procenty Řecko. Vyplývá to z průzkumu, který na vzorku 7842 respondentů v průběhu loňského října až letošního března realizovala společnost Median.

Druhým světadílem, kam Češi nejčastěji cestovali letadlem, je Afrika. Na tento kontinent směřovalo 28,2 dotazovaných. Pomyslnou třetí příčku pak obsadila Severní Amerika, když toto teritorium bylo cílovou destinací pro 5,2 procenta respondentů.

Z hlediska navštěvovaných států je na druhém místě Egypt, do kterého letecky cestovalo celkem 15 procent českých občanů. Do Tuniska pak směřovalo celkem 11,9 dotazovaných.

Mezi dalších deset států, které respondenti nejčastěji uváděli jako cílovou destinaci svých letů, patří Turecko, Španělsko, Bulharsko Velká Británie, ale i Itálie. Do Chorvatska, které je častým cílem tuzemských turistů, volilo leteckou přepravou pouze 5,5 procenta českých občanů. Na 11. místě jsou pak USA.

Výzkum ukázal, že v posledních 12 měsících letadlem cestovalo celkem 12,3 procenta dotazovaných, a to nejvíce ve věkové skupině 40 až 49 let. Častěji pak tuto formu dopravy využívají muži než ženy.

archeological Grece - photo by alexbruda, www.sxc.hu

Mezi faktory, které ovlivňují rozhodování pro výběr letecké společnosti, vedou cena a osobní zkušenost. Třetí příčku zaujímá preference tuzemské letecké společnosti.

Průzkum se uskutečnil metodou osobních rozhovorů tazatele s respondentem v kombinaci se samostatným vyplněním dotazníku dotazovaným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..