Rubriky
aerolinky cestování letenky

Nejlevnější letenky Londýn a Paříž poprvé

Hledáte-li akční letenky, abyste se dostali na dovolenou či služební cestu co nejlevněji, jste na správném místě. Jelikož se z Česka velmi často létá do Anglie a Francie, jde právě levné letenky do Londýna a Paříže pořídit velmi snadno. Dnes jsme tedy za vás učinili první pokus o získání té nejlevnější letenky do Londýn či Paříže.

Jedním z portálů pro objednání si té nejlevnější letenky je transavia.com, kde zatím bohužel chybí čeština:

Z Prahy létá společnost transavia.com pouze do Rotterdamu, což aktuálně (27. 8. 2011) vyjde na 39 Euro (cena včetně daní, přirážek a administrativních nákladů). Za podobnou částku (40 Euro) se dá přes webové stránky aerolinek objednat také zpáteční letenka Rotterdam – Praha.
Ani z Rotterdamu společnost transavia.com neumí let do Paříže, takže chcete-li se dostat do Francie, lze si objednat letenku do Nice (Francouzská Riviéra), a to za 55 Euro. Nejlevnější zpáteční letenka Nice – Rotterdam pak vyjde na 60 Euro.
Samozřejmě platí, že čím dříve si letenku objednáte, tím bude letenka levnější.

Lety do Anglie společnost transavia.com kupodivu nenabízí vůbec, takže do Londýna se s ní nedostanete.

Společnost Transavia.com byla založena na konci roku 1965 soukromými osobami z Belgie a Skotska pod názvem Transavia Limburg NV, se sídlem na letišti Maastricht Aachen. Dne 14. listopadu 1966 získala Společnost Transavia.com charterovou licenci pro lety z amsterdamského letiště Schiphol. První komerční let se uskutečnil 16. listopadu téhož roku, již pod novým názvem Transavia Holland.

V roce 1991, kdy společnost Transavia slavila 25. výročí své existence, se stala dceřinou společností KLM. Od prosince 2004 pak změnila svůj název Transavia Airlines na transavia.com. Důvodem bylo, že se webové stránky transavia.com staly tak důležitými pro společnosti, že vznikla myšlenka, aby se to odráželo i v jejím jménu.

Společnost transavia.com má nyní domovskou základnu na amsterdamském letišti Schiphol, a ročně přepraví přibližně 4,5 milionu cestujících na dovolenou do destinací po celé Evropě i Africe.

Stroje společnosti transavia.com jsou výhradně Boeing 737 nové generace, a od roku 2006 mají všechna letadla transavia.com nový vzhled exteriériéru i interiéru. Palubní průvodčí pak nosí nové uniformy navržené značkou Broeckmans.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..