Rubriky
aerolinky

Piloti společnosti Lufthansa ohlásili stávku

Kvůli stávce, která byla ohlášena německou unií pilotů „Vereinigung Cockpit“ si budou muset cestující aerolinek Lufthansa od 22. do 25. února 2010 vyřešit své cesty jiným způsobem.

Cestující, kteří již mají na uvedené období rezervované letenky u společnosti Lufthansa, mají právo se zdarma přeobjednat na jiný let společnosti Lufthansa, mohou-li změnit své cestovní plány.

Lufthansa zavedla pro volání v Německu bezplatnou telefonní linku: +49 (0) 800 / 8 50 60 70, v Česku si lze o další informace zavolat na běžné telefonní číslo pražské kanceláře společnosti Lufthansa, sídlící na ulici Aviatická 1048/12: 234 008 234 (pracovní doba 8:30 – 17:30 hodin).

Pravidlo platné při zrušení letu způsobeném stávkou:
Jestliže se váš účel cesty stane neplatný z důvodu zrušení letu, můžete vaši rezervaci letu zdarma zrušit.

Cestující, kteří se přepravují po Německu mohou absolvovat cestu po železnici s Deutsche Bahn, pokud musely být jejich lety zrušeny. Pro tento účel je možné si u Lufthansy vyměnit elektronickou letenku (etix) za lístek na vlak. Lze si však také rovnou zakoupit vlakovou jízdenku pro trasu, pro kterou na uvedené období ohlášené stávky platí letenka. Vlaková jízdenka pak může být předložena společně s letenkou u společnosti Lufthansa za účelem vrácení peněz.

Aktuální informace o letovém provozu společnosti Lufthansa lze vždy nalézt zde: Příjezdy a odjezdy Lufthansa.

Lufthansa se již na svých webových stránkách omluvila za jakékoliv nepohodlí způsobené cestujícím díky stávce a ujišťuje, že vyvine veškeré úsilí ke snížení dopadu stávky na cestující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..