Rubriky
aerolinky letiště

Nejtiššími dopravci na pražském letišti jsou Wizz Air a Austrian Airlines

logo Letiště PrahaV červnu zvítězila ve 3. ročníku soutěže Nejtišší dopravce na Letišti Praha letecká společnost Wizz Air v kategorii proudových letadel a společnost Austrian Airlines v kategorii vrtulových letadel. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Soutěž o Nejtiššího dopravce vyhlašuje Letiště Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 pravidelně, a to na období, kdy je letecký provoz na Ruzyni nejintenzivnější. Letos je to od června do října.

„Smyslem akce je pozitivní motivace leteckých společností k vstřícnému přístupu k životnímu prostředí s důrazem na otázku hluku,“ uvedla Krejčí.

Letiště Praha do hodnocení zařadilo 10 leteckých společností, které budou v roce 2009 na pražské letiště létat nejčastěji s proudovými letadly, a troje aerolinky budou soutěžit v kategorii vrtulových letadel.

K vyhodnocování soutěže slouží monitorovací systém ANOMS8, který sleduje komplexní hlukovou situaci v okolí Letiště Praha. Tvoří jej 13 stacionárních měřících a meteorologických stanic, dvě mobilní měřící stanice, server pro zpracování naměřených dat a moderní software. Když letadlo hlučí více než ostatní nebo nedodrží předepsané příletové či odletové postupy, daný dopravce v souladu s pravidly soutěže ztrácí body.

Zdroj: MEDIAFAX

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..