Rubriky
letecké služby letectví letiště

Staňte se členy Aeroklubu Břeclav

breclavAeroklub je dobrovolným, samostatným a nezávislým sdružením fyzických osob, sdružujícím zájemce o letecký a parašutistický sport, včetně zájemců o modelářství. Aeroklub je právnickou osobou a je oprávněn svým jménem nabývat práv a zavazovat se. Aeroklub je založen na základě zákona č. 83/1990 Sb. o sdružování občanů, ve znění pozdějších předpisů.

Aeroklub Břeclav je jedním ze zakládajícíh členů celorepublikové organizace Aeroklubu České Republiky (AeČR), dřívější (AČM).

Jsme jedním z Aeroklubů v České republice, který provozuje veřejné vnitrostátní letiště. Tímto způsobem zároveň přispíváme k provozuschopnosti a údržbě letištní infrastruktury České republiky.

Cíle a činnosti Aeroklubu
Aeroklub v souladu s platnými právními předpisy v rámci své hlavní činnosti:
– sdružuje zájemce a přátele leteckých sportů a modelářství,
– umožňuje a provádí sportovní činnost v leteckých sportech,
– propaguje sportovní letectví a parašutismus.

Aeroklub v souladu s platnými právními předpisy provádí následující hospodářské činnosti s cílem využití zisku pro rozvoj své hlavní činnosti uvedené v níže uvedených bodech:
– provádí letecký a parašutistický výcvik v letecké škole pro členy i pro ostatní osoby,
– provozuje letecké činnosti v ČR i zahraničí za úplatu a to v rozsahu povolení příslušného leteckého úřadu,
– v rozsahu povoleném příslušným živnostenským úřadem provozuje výrobní, opravárenskou a jinou podnikatelskou činnost.

Ve své činnosti spolupracuje Aeroklub s místními orgány samosprávy, obchodními společnostmi, podnikateli, sportovními kluby a jinými občanskými sdruženími. Spolupracuje rovněž i se subjekty ze zahraničí.
Jedním ze způsobů začlenění do společenského života je pořádání dětského dne spojeného s dnem otevřených dveří. Na této akci rádi přivítáme všechny zájemce a příznivce létání ať přijdete, přijedete, nebo přiletíte.
Aeroklub provozuje kluzáky, motorové letadla a ultralehké letadla, na kterých provádíme výcvik svých členů, výkonnostně létáme a soutěžíme (viz CPSka).

Členská základna Aeroklubu
Členská základna Aeroklubu Břeclav čítá k dnešnímu dni celkem 57 osob, z toho je 36 členů (z toho 2 čestní členové) a 21 čekatelů na členství, 46 létajících a 9 nelétajících. Z toho ženy jsou zastoupeny v počtu 5. Většina vlastní kvalifikaci pro kluzáky (35), někteří vlastní kvalifikace i na motorové letadla (11) a ultralehké letadla (19).

Rádi přivítáme další zájemce o členství a výcvik v našem Aeroklubu. Zájemci se mohou přihlásit osobně na letišti, nebo nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře, popř. zaslat přímý e-mail na Aeroklub Břeclav. Přijímací procedura začíná vyplněním formuláře Žádost o členství a výcvik. Tento formulář si můžete vytisknout, vyplnit, podepsat a žádost osobně doručit přímo na letišti. U žadatelů mladších 18 let je nutný podpis zákonného zástupce, který se musí dostavit s žadatelem na letiště a osobně podepsat žádost před funkcionářem Aeroklubu jako ověřovatelem podpisu, nebo nechat podpis rodiče úředně ověřit na matrice. Na nejbližším zasedání rady Aeroklubu se rozhodne o přijetí zájemce. Pokud je zájemci vyhověno, udělí mu rada status čekatele na členství v Aeroklubu, ve kterém zůstává minimálně 2 roky. Po této min. lhůtě může být členskou schůzí přijat za člena Aeroklubu. Status čekatele má téměř stejné všechny práva a povinnosti jako člen, vyjma dvou práv a to hlasovat na členských schůzích, volit a být volen do orgánů Aeroklubu.

Zdroj: www.aeroklubbreclav.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..