Rubriky
aerolinky cestování letecké služby letectví letenky

Wizz Air – krátká, ale bohatá historie

wizzairMyšlenka na založení společnosti Wizz Air se zrodila v červnu 2003, kdy se šest profesionálů s širokým spektrem zkušeností z letectví a řadou úspěchů dosažených v nejrůznějších oborech spojilo pod vedením Józsefa Váradiho, generálního ředitele společnosti. Během pouhých tří měsíců se Wizz Air stal registrovanou společností připravenou k zahájení letů.

V současnosti má společnost Wizz Air 18 provozních základen v následujících regionech: Gdaňsk, Poznaň, Katovice, Varšava a Vratislav (Wroclaw) v Polsku, Budapešť v Maďarsku, Sofie v Bulharsku, Bukurešť, Kluž (Cluj-Napoca), Tigru Mures, Krajova a Timisoara v Rumunsku, Vilnius v Litvě, Riga v Lotyšsko, Kyjev na Ukrajině, Bělehrad v Srbsku a Praha v České republice, které nabízí lety na více než 300 trasách.
nabídka služeb

Letecká společnost Wizz Air se zaměřuje na vysokou přidanou hodnotu a inovace během celé cesty. Snažíme se zpřístupnit leteckou dopravu občanům střední a východní Evropy, ale nabídnout i zcela nový přístup cestujícím ze států Evropské unie. Díky využití nejnovějších technologií jsme schopni poskytovat nadstandardní služby za mimořádně příznivé ceny a zprostředkovat dokonalý zážitek z cestování. Wizz Air se orientuje na model snadno dostupných služeb, který znamená: cestování bez papírových letenek, využití levných a přitom snadno dostupných sekundárních letišť, jedinou třídu s celokoženými sedadly, žádné přiřazování sedadel a občerstvení podle výběru za zvláštní poplatek.

Wizz Air létá s nejnovějšími letadly vybavenými špičkovými technologiemi, o které se starají uznávané servisní společnosti, jako jsou Lufthansa Technik nebo SAS Technical Services. To nám umožňuje dosahovat vysokého standardu služeb pro naše cestující. Wizz Air spoléhá na mladý letecký park strojů Airbus A320 se 180 koženými sedadly na palubě.

Letiště a síť linek

Wizz Air nepřestává vyjednávat a rozšiřovat síť svých destinací, do nichž nabízí levnou leteckou dopravu ze zemí střední a východní Evropy. Ve své aktuální nabídce provozuje více než 300 leteckých linek v celé Evropě. Tato síť se neustále rozrůstá o nové destinace. Snahou společnosti Wizz Air je nabídnout nejnižší ceny v regionu a výběr letišť v tom hraje zásadní roli. Proto tam, kde je to možné, létá společnost Wizz Air na sekundární letiště s nižšími poplatky, které se příznivě projevují v nízkých cenách letenek. Tato letiště našim zákazníkům zároveň poskytují přátelské a rychlé služby. Wizz Air nepřestává jednat o rozšiřování své sítě základen na dalších letištích umožňujících nízkonákladovou leteckou dopravu pro země střední a východní Evropy.

Skupina Wizz Air zahrnuje 2 provozované letecké společnosti; Wizz Air Maďarsko (WAH, čísla letů začínají na W6) a Wizz Air Ukrajina (WAU, čísla letů začínají na WU).

Vezměte prosím na vědomí, že lety na trase Kyjev-Luton-Kyjev provozuje Wizz Air Maďarsko.

Lidé

Ve společnosti Wizz Air jsme přesvědčeni, že naši zaměstnanci nás odlišují od konkurence. Všechny týmy společnosti Wizz Air ve vzduchu i na zemi sdílejí stejnou vášeň: vášeň ke své práci. Náš tým se řídí přísnými etickými pravidly a je veden v duchu vynikající týmové spolupráce. Naše letecká společnost dnes zaměstnává obětavé pracovníky z nejrůznějších zemí Evropy, mimo jiné například z Maďarska, Polska, Velké Británie, Nizozemska, Německa, Norska nebo Francie. Díky skvěle motivovanému, profesionálnímu a multikulturnímu vedení jsou řízení a motivace zaměstnanců klíčovými faktory podílejícími se na úspěchu naší společnosti. Wizz Air v současnosti zaměstnává téměř 2000 zaměstnanců.

Flotila společnosti Wizz Air

Wizz Air disponuje mladou flotilou jednoho typu letadel Airbus A320 a všech 54 letadel je poháněno motory International Aero Engine’s V-2500 a vybaveno 180 pohodlnými koženými sedadly. Tyto nové stroje využívají nejnovější technologie, které pomáhají udržet provozní náklady na nízké úrovni.

Zdroj: www.wizzair.com/cs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..