Rubriky
cestování letecké služby letectví letiště

Zažijte Chorvatsko jinak

chorvatskoPoletíme se vykoupat na 2 dny do Chorvatska. K tomu soukromým letadlem. A aby toho nebylo málo, můžete letadlo řídit. Přistaneme na malém ostrově v Jaderském moři – Lošinj.

Vychutnáme si přiblížení přes moře přímo na dráhu letiště Lošinj. Tato fáze letu je velice vzrušující a i poměrně důležitá.

Předpokládaná trasa letu
Trasa Praha – Jindřichův Hradec – Mariazell – Klagenfurt (záložní letiště) – Ljublana – Lošinj. Výška letu přibližně 8000 ft, tj. cca 2 500 metrů nad mořem. Největší vrcholky Alp v oblasti mají 2 300 metrů. Na cestě přistaneme v Klagenfurtu nebo v Ljublaně pro vystřídání posádky a odbavení.

Čistá doba letu vychází na jednu cestu kolem 3 hodin. Délka trasy je cca 650 Km. Poletíme rychlostí 140 knotů (275 km/hodinu). Spotřeba je průměrně 55 litrů na hodinu letu.

Co s sebou
Jsme velmi limitováni velikostí zavazadlového prostoru a váhou. Proto prosím s sebou jen to nejnutnější, tedy plavky a ručník :-). To vše v nějakém skladném zavazadle jako třeba batůžek. Nezapomeňte platné cestovní doklady.

Určitě nebrat plynové vařiče (jakékoliv tlakové nádoby) nebo hořlaviny (líh, benzin do zapalovačů apod.). Ostré a nebezpečné předměty nahlásit před naložením zavazadel . Uložíme je tak, aby byly přepravovány bezpečně.

Ale hlavně, na palubu dobrou náladu a pohodu, ať se děje cokoliv.

Harmonogram akce. Celá akce je na 3 dny.

8:00 Sraz účastníků a briefing posádky
9:00 Odlet z letiště Praha – Letňany
12:30 Přílet na letiště Lošinj, ubytování
1 den Ubytování, volný program, koupání 1 den
12:00 Sraz účastníků, přesun na letiště
13:00 Odlet z letiště Lošinj
16:00 Přílet – Praha Letňany – Let 3 hodiny

Zdroj: www.pilotemnazkousku.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..