Rubriky
letectví výrobci

AVIA PROPELLER – pokračovatel tradice z Letňan

aviaStrojírenská firma s cca 50 zaměstnanci a dlouholetými zkušenostmi z vývoje, výroby, oprav servisu a prodeje kovových leteckých vrtulí a jejich dílů.

Náš tým pracovníků vývoje má dlouhodobé zkušenosti spojené s vývojem vrtulí. Jedním z posledních úkolů je rozšíření řady našich výrobků o nové vrtule AV (celoduralové vrtule, lehčí duralový náboj, duralové listy).

Ve výrobě se používají nové CNC obráběcí stroje, které ve spojení s tradiční profesionalitou personálu umožňují dosáhnout vysoké kvality našich výrobků.

Moderně vybavené oddělení technické kontroly podporuje vysokou úroveň výrobků dodávaných našim zákazníkům. Mezi používané měřící metody a přístroje patří měření na CNC měřících strojích, nedestruktivní zkoušení materiálu, statické a dynamické vyvažování apod.

Naše obchodní oddělení spolupracuje se zákazníky cca 50 zemí celého světa. Naším cílem je uspokojit všechny naše zákazníky.

Historie společnosti:
Avia byla založena v roce 1919 a vyráběla letadla až do roku 1960, letecké motory do roku 1988 a letecké vrtule vyrábí od založení společnosti dosud.
Společnost Avia-Hamilton Standard Aviation Ltd. byla založena v roce 1992, jako podnik se zahraniční majetkovou účastí. Za českou část to byly firmy: Avia a.s., Walter a.s. a Letecký výzkumný a zkušební ústav a.s., zahraničním strategickým partnerem byl světově známý výrobce vrtulí – společnost UTC Hamilton Standard Division.
Nová společnost zdědila tradici, zkušenosti a obchodní značku od Avia a.s., jednoho z nejdůležitějších výrobců letecké techniky ve střední a východní Evropě, založené v roce 1919 a stejné přednosti od firmy – UTC Hamilton Standard založené v roce 1918.
Toto spojení vyústilo ve více než 150 let společných zkušeností v oblasti konstrukce, výzkumu a vývoje leteckých vrtulí, které garantují vysokou spolehlivost výrobků v celosvětovém měřítku.
Důležitou roli hrála možnost používat značku Hamilton Standard, která je celosvětově známá velké části letecké veřejnosti. Tento vliv se zvláště projevil při výrobě licenčních leteckých vrtulí.
Poslední vlastnická a strukturální změna naší firmy byla provedena koncem roku 1998. Pan Gerd Muehlbauer, který je vlastníkem významné německé vrtulářské společnosti Mt-PROPELLER, nahradil firmu Hamilton Standard a stal se většinovým akcionářem naší firmy. V průběhu roku 1999 změnila naše firma své jméno na AVIA PROPELLER.

Nová firma AVIA PROPELLER je silná a moderní společnost schopná garantovat nejvyšší kvalitu výrobků a vyvíjet nejmodernější letecké technologie.

Současné výrobky a hlavní činnosti:

-Vývoj, výroba, opravy, generální opravy a prodej kovových leteckých vrtulí pro pístové a turbovrtulové motory do výkonu 2000 HP používané na letadlech ve vnitrostátní dopravě, všeobecném letectví, zemědělství a na sportovních a akrobatických letadlech

-Licenční výroba listů a krytů pro vrtule americké společnosti Hamilton Standard pro válečná letadla
P-51 Mustang, T-6 Texan, apod.

-Rekonstrukce a výroba historických typů duralových vrtulových listů (Piaggio, Junkers, Fockewulf, Ratier Figeac, atd.).

-Certifikace nových výrobků v ČR, USA a řadě dalších zemí v Evropě, Asii, Austrálii a střední a jižní Americe.

-Exportní aktivity směřující do 50 zemí pěti kontinentů.

-Podpora prodejních a servisních center v USA, Kanadě, Venezuele a v Německu

Zdroj: www.aviapropeller.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..